Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Gorillaz - Mustangs 42:6

A reggeli esők miatt kérdéses volt, milyen körülmények között játszanak majd a felek, de végül kisütött a nap és ideális viszonyok fogadták a nézőket és a játékosokat. A mérkőzés győztese már biztosan ott lett volna a rájátszásban, a korábbi eredmények alapján izgalmas mérkőzésre volt kilátás.

A pénzfeldobást a vendégek nyerték, így ők kezdhették visszahordással a találkozót. A Gorillák kirúgásait ezúttal Tanács Pál (#96) végezte el, aki kiváló teljesítményt nyújtott, két touchbacket is elért az összecsapáson. Első alkalommal viszont nem ez volt a cél, rövidebb rúgást követően a 30 yardosról támadhatott a Mustangs. A hazai védelem remekül kezdett, az első futást és a következő két passzkísérletet is hárították, gyors punttal végződött a drive, félpályáról támadtak az újvárosiak. Azonban a vendég védők is felszívták magukat, a Gorillák mindhárom futó kísérletét nulla közel fogták, negyedikre pedig nem sikerült begyűjteni passzkísérlettel elegendő yardot.

A fekete mezes védők ezúttal is megfelelő hőfokon pörögtek, az első két jó védekezés után Gorgyán Sándor (#42) ütötte ki Nagy Tamás (#17) irányító kezéből a labdát, melyet Dombos Tibor (#58) gyűjtött be. A Gorillák pedig nem hagyták veszni a jó field pozíciót, Kovács Péter (#30) előtt jól takarították az utat a társak, futásai után végül "kollégája", Hegedüs Dániel (#43) ért a végzónába 20 yardról. Az extrát Kovács futotta meg a fal jobb szélén, 8:0. A következő tatai támadósorozat is nehezen indult, de harmadik kísérletre Nagy futva utat talált az őt rohamozók között és megszerezte a további támadások indításához szükséges yardokat. Remek védekezések után újra az irányító villant first downt szerezve, ezúttal is az őt kergetők elől menekülve. Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy a remek passz siettetés és zónázás miatt rendre esélye se volt passzolni a tehetséges tatai QB-nak, de fürgeségét több alkalommal is jól használta ki. A következő játék során a kiváló napot kifogó Szabó Péter (#52) szerelt 5 yardos mínuszban egy screen passzt elkapó tatait, majd Endrefi András (#20) mögé nem sikerült bedobni egy hosszú passzt (ahogyan az egész mérkőzésen).  Ezután is csak 5 yardos átadást tudott kivitelezni a Mustangs, jöhetett a punt. Tóth Miklós (#10) rúgása egészen kiválóra sikeredett, az 5 yardoson pattogott ki a játékszer a pályáról.

A második negyedet Baranyai János (#59) first downt érő futása nyitotta, majd Kovács termelt szintén 10 yardot. Bachrathy Dániel (#14) screen passzt elkapva haladt a szélen, de a további futásokat megfogták a Musztángok. A longsnap ráadásul átpattant a rúgó lábai között, aki némi szerencsével összeszedte a labdát és végül estében félpályáig tudta rúgni a bőrt. Nagy újabb meneküléssel hozott pár yardot, majd Tanács döngölte földbe a futójátékost, végül kis híján hosszabb passzt is elért a Tata, de ez elkapó a lapos labda alá már nem tudta betenni a kezeit, így az érvénytelen volt, 3 & out után növelhette előnyét a Gorillaz.

Bachrathy Kornél (#11)
ismét öccsét találta meg szélső passzal, aki több védőt lerázva szerzett first downt. A Kovács-Baranyai-Hegedüs trió 2 first downt még elért, de ezután a Musztángok útját állták a rohamoknak, végül az 1 yardos szituációt is jól védekezték ki, visszaszerezve ezzel a támadás jogát. Az első tatai futást Helényi Árpád (#56) fogta meg a vonalon, majd Gorgyán sackelte az irányítót. Harmadik kísérletre a szélen Nagy megtalálta elkapóját, first downt ért el a Tata. Jó passzvédekezés, majd a védősorban is helyet kapó Mészáros István (#44) sackje következett, aki ezután a puntot is leblokkolta, a pattogó labdát Madarász Attila (#80) gyűjtötte be. A remek szituációt gyorsan kihasználták a hazai támadók, Bachrathy adott 30 yardos passzt Ötvös Istvánnak (#15), akit csak 2 yarddal a végzóna előtt tudtak szerelni. Ekkor már mindössze 25 másodperc volt hátra, Kovács viszont beerőszakolta a labdát a végzónába, megszerezve ezzel a félidő második touchdownját. Az extrát is ő futotta meg, 16:0. A Mustangs ezután néhány nagy passzal még egészen közel jutott a hazai végzónához, de kritikus szituációkban előbb Krausz Béla (#90) kétszer is jól keresztezett a befelé futó elkapó előtt, majd Endrefi ütött le egy labdát, így az eredmény már nem változott.

A második félidő nyitó támadósorozatát a Gorillák hosszú driveal pontokra váltották. Az alapvetően Kovács futásaival haladó hazaiak Ötvös screen elkapásával is közelebb jutottak, végül a Bachrathy testvérek rövid passzjátéka hozta meg a TD-t. Az extra kimaradt, 22:0. A Gorillaz védekezés stabil maradt, nem sok esélye volt a tataiaknak a pontszerzésre, punt után ismét a fekete mezesek támadhattak. Sokáig azonban nem jutottak, ráadásul a punt igen rövidre sikerült, jó pozícióban kapta meg tehát a labdát a vendég csapat a negyedik negyed elején.

Éltek is a lehetőséggel, Pápai Róbert (#21) kapott egy labdát a pálya közepén, aki négy védő között talált utat a végzónába több szerelést lerázva, 22:6. Az extrát Nagy próbálta pontokra váltani futással, de Szabó jó ütemben érkezve szerelte. A vendég kirúgást Szanyi Mátyás (#86) 45 yardot hordta vissza remek blokkok között. Kovácsnak a társak hatalmas lyukat nyitottak, aki 30 yardot futott, majd pár játékkal később is first downt szerzett. Közeli szituációban az irányító öccse felé passzolt, a labdába egy védő ugyan beleütött, de a magasra pattanó játékszer Bachrathy Dániel ölébe hullott, aki így szerencsés TD-t szerzett. Az extrát Baranyai berúgta, eldőlt a mérkőzés, 29:6.

A következő vendég támadásnál Juhász Ádám (#47) kapott el egy rövid passzt befelé futva, de hátulról Nagy Gábor (#21) érkezett remek ütemben, aki kiütötte a labdát a kezéből, Madarász pedig megszerezte azt a tataiak 25 yardosán. A remek pozícióból Tóth János (#81) szerzett touchdownt a szélen megiramodva, Bachrathy hosszú passzát az end zoneban behúzva. Az extrát Herk Márton (#38) blokkolta, 35:6. A Musztángok Nagy meneküléseivel és Pápai elkapásával haladtak előre. Az egyik középre lőtt labdára azonban Krausz csapott le, az interception visszahordás során ugyan kétszer is kiesett a kezéből a labda, de végül be tudta azt gyűjteni, támadhattak a Gorillák. Két sikertelen passz után végül Bachrathy szerzett elkapott first downt, majd Ötvös húzott le egy 40 yardos átadást. A touchdownt végül Szanyi érte el rövid passzt elkapva, sikeres extra rúgással 42:6. A hátralévő időben még Labancz Bence (#11) kapott el egy 15 yardos átadást, majd két sikertelen tatai próbálkozás után véget ért a találkozó.

A félidőig kitartott a Mustangs védelme, de végül győzött az erőfölény. Ráadásul a levegőben is jobban teljesített a Gorillaz támadósor, amit talán kevesen vártak a mérkőzést megelőzően, így nagy arányú győzelmet aratott a bajnoki cím védője. Fontos kiemelni a Szabó-Mészáros-Iván-Markovics-Mergl összetételű támadófal munkáját is, amely már a negyedik mérkőzés óta nem engedélyezett sacket, de komoly ütést sem az irányítón, kulcsszerepet vállalva az egyre jobb passzjátékban. Persze a futásoknál is jól dolgoznak, de ott van még min javítani.

A siker kulcsa ezúttal a kiváló egységként működő, három labdát is szerző védelem volt, amelyre nem talált ellenszert a vendég csapat. Grátz Vilmos edző remek munkát végzett az egységgel, reméljük megmarad a formájuk a hátralévő mérkőzésekre is.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓ A KÉPRE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

Folytatás két hét múlva Nagyvenyimen a Szolnok Soldiers ellen, a pontos időponttal és helyszínnel hamarosan jelentkezünk! Köszönjük minden kilátogatónak a buzdítást!