Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Cowboys - Gorillaz 28:21

Az újvárosiak szezonnyitóján egyből a két favorit csapott össze. A mérkőzés igazi erőfelmérő volt, bár a felkészülés a csapadékos tavasz miatt mindkét félnél hagyott némi kívánnivalót maga után.

A kellemes tavaszi időjárásra nem lehetett panasz, a mérkőzés kezdetére a szél is némileg alábbhagyott és a pálya is megfelelően felszáradt. A pénzfeldobást a Gorillák nyerték, akik visszahordást választottak.

Az első drive remekül indult, a Gorillaz futó trió hozta a first down-okat, egészen a Cowboys 30 yardosáig előrejutva. Itt viszont a vendég védelem felszívta magát és megállította a kísérleteket, a labdabirtoklás joga így átkerült a fővárosiakhoz. Ők sem jutottak azonban sokra az első próbálkozásoknál, így ezúttal is elmaradt a pontszerzés. A Gorillaz következő támadásainál szintén a futások domináltak, de Bachrathy Kornél (#11) megtalálta öccsét is egy rövid átadással, Bachrathy Dániel (#14) szerzett first downt, mellyel ismét a hazai 30 yardosnál voltak a vendégek. Ezt követően viszont a Gorillák irányítója sack során a labdát is elveszítette, melyet a vendégek gyűjtöttek be.

A második negyedben megtalálta a Cowboys a vendég védelem ellenszerét, mivel a futásokat jól fogták a Gorillák - elsősorban a Tanács Pál (#96) Gorgyán Sándor (#42) tackle duó emelhető ki - , egyre több passzal próbálkoztak a hazaiak. Ezek zöme ugyan nem járt sikerrel, de az irányító, Váry Tamás (#7) remekül menekült több ízben is kritikus szituációban hosszú first downokat elérve. Egy jól sikerült RB screen után pedig közelről szerezett Váry TD-t 1 yardról. Mielőtt azonban az eufória elhatalmasodhatott volna a hazaiakon, a Gorillák egyből a következő támadó playból 65 yardos touchdownt szereztek, Bachrathy állított röppályára egy rakétát Tóth János (#81) felé, a villámléptű elkapó ugyan csak nehezen szelídítette meg a bőrt, de végül begyűjtötte azt és meg sem állt a végzónáig. Baranyai János (#59) extrájával 7:7. A negyedben még volt némi adok-kapok, melyből a Gorillák jöttek ki rosszabbul. Előbb Hegedüs Dánielt (#43) ütötték ki a meccsből egy középső futásánál, mely során a labdát is elejtette, majd Topor Imre (#79) térde sérült meg, aki oldalszalag szakadást szenvedett. Ennek ellenére a kiváló falember végig játszotta a mérkőzést, de sajnos a szezon első meccse egyben az utolsó is volt számára. Az eredmény már nem változott, jó védő teljesítmények mellett egálnál vonultak pihenőre a csapatok.

A félidő nagy kérdése az volt, hogyan pörgethetik fel a csapatok a támadójátékukat, illetve a Gorillák 27 fős kerete meddig bírja az iramot a 40 főt számláló Kovbojokkal szemben.

A harmadik negyed első hazai támadósorozata megadta a választ, a szinte csak  passzoló Cowboys sikeresen fárasztotta az újvárosi védőket, akik egyre többet hibáztak. Ugyan az első két kísérletet szinte mindig sikerült hárítani, de aztán vagy Váry futott first downt, vagy egy hosszabb passzt kaptak el elkapói, így egyre közelebb jutott csapatuk a végzónához. A pontokat közeli szituációban Kelemen András (#44) szerezte meg 1 yardos futásával, jó extrával 14:7. A Gorillák Szanyi Mátyás (#86) 35 yardos visszahordásával fél pályáról kezdhettek driveot. Előbb a Bachrathy tandem ért el passzolt first downt, utána viszont sikertelen futások következtek, a következő passzjáték pedig sikertelen volt, újra a hazaiaknál a labda. Az előző támadósorozatukhoz hasonló, igen hosszú driveot mutattak be, melyben ismét az irányító volt a főszereplő, végül futásokkal jutott egészen közelre a Cowboys, Helmeczy Kristóf (#23) ért néhány yardról az end zoneba, 21:7-el zárult a harmadik negyed.

A következő Gorillaz drive sikertelen volt, a vendégek elkapói sok labdát ejtettek, így punttal zárult a próbálkozás. Mikor már többen azt hihették eldől a mérkőzés, egy elkapó kézről felpattanó labdát a vendégek cornerbackje, Endrefi András (#20) gyűjtött be és hordott vissza a hazai 40 yardosig. A támadók pedig meghálálták a segítséget egy kizárólag erőfutásokból álló sorozattal, melynek végén Baranyai János fullbacket paszírozták be a társai a végzónába, jó extrával 21:14-re zárkóztak fel a fekete mezesek. Ezt követően a mérkőzés második sikeres onside kickjét is elkövették a vendégek, melyet ismét ők gyűjtöttek be, esélyt adva így az egyenlítésre. Az adrenalin még dolgozott a támadókban, jó Kovács és Baranyai futásokkal, majd rövid passzokkal haladtak. A végzónához közelítve az irányító futott first downt, majd 1 yardról QB sneakkel a TD-t is megszerezte, Baranyai extrájával egyenlített a vendég csapat, 21:21.

A hazai visszahordás azonban rémálomszerűen alakult a vendégeknek, ugyanis egészen a 30 yardosig hordta azt vissza a Cowboys. Egy-két hosszabb futás után pedig Dobos Attila (#86) kapott el rövid passzt a végzónában, 28:21. A hátralévő 3 percben előbb újabb elejtett labda, majd egy interception következett, Bachrathy passzát Farkas Ádám (#41) gyűjtötte be, eldöntve ezzel a találkozót.

A Gorillák az egész mérkőzésen remekül küzdöttek, de a Cowboys jött ki jobban a végjátékból. A keret szűkössége miatt komoly gondjai lehetnek még az újvárosiaknak a továbbiakban, de a címvédővel bizonyosan számolni kell majd a rájátszásban.

Folytatás április 27-én szombaton, ezúttal "hazai" pályán. Az a bizonyos hazai pálya ezúttal Kisapostagot jelenti, részletek hamarosan.

A mérkőzés videófelvétele ide kattintva tekinthető meg!