Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Harmadszor is Bajnok a Gorillaz!

Remek védőmunkájának, s a második félidőre feljavuló támadójátékának köszönhetően magabiztosan nyerte a Divízió I-es bajnokság döntőjét a Gorillaz amerikai futball csapata, mely végig vezetve aratott 28-8-as sikert a vendég Gladiators ellen vasárnap a Dunaújvárosi Stadionban.

A Dunaújváros Online cikke alapján. Eredetiben ITT olvasható további fotókkal.

A Bodri Pincészet Divízió I-es bajnokság döntőjét játszotta délután négy órától a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata, mely a Gladiators gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Stadionban. A hatalmas kánikula ellenére igen sokan, közel ezren látogattak ki az izgalmasnak ígérkező összecsapásra, s ahogy az várható is volt, a többségében hazai érzelmű drukkerek remek hangulatot varázsoltak a pályára lépő csapatoknak.

A MÉRKŐZÉS VÁGATLAN FELVÉTELE ITT TEKINTHETŐ MEG!

A hazai csapat idei teljesítménye alapján meggyőzőbbnek tűnt valamelyest ellenfelénél, de nem ígérkezett jó előjelnek, hogy futó, irányító és támadófal poszton sem állt rendelkezésre cserejátékos a Gorilláknál, míg ellenfelünk közel 60 fővel érkezett.

Elszántságban egyik oldalon sem volt hiány, ám hiába vezethette az első támadássorozatot a vendég együttes, egy szép interception hamar véget vetett a Gladiators próbálkozásainak, Papp Péter (#76) helyezkedett jól a védőfalból. A Gorillák taktikusan, igazán nagy kockázat nélkül építették fel támadójátékukat, s megfontolt taktikájuk eredményre is vezetett, ugyanis Hegedüs Dániel (#43) egészen közelről, egy yardról bevitt touchdown (TD)-jával megszerezte a vezetést, s mivel Beretka József (#84) biztos lábbal rúgta az extrát is, így igen hamar 7-0-s vezetéshez jutottak a házigazdák.

A vendégek persze igyekeztek hamar válaszolni, ám a dunaújvárosi védelem remekül állt a lábán, s a második pontszerzési kísérletet is hárította. Az újabb hazai támadássorozat azonban nem a remények szerint alakult, hiszen a Gorillák saját gólvonaluk elé szorultak vissza egyetlen futójuk átmeneti kiesésétől némileg megzavarodva, de hiába kapta meg a lehetőséget az ellenfél, a hazai védelem ezúttal sem hibázott. A második negyedet veszélyesebben kezdte a debreceni egylet, de kiváló védekezése kihúzta a csávából a Gorillaz gárdáját, s a mieink akkor sem estek kétségbe, mikor az ellenfél már öt yardra volt a hazai gólvonaltól, hiszen a "defense" valósággal megfojtotta a Gladiators támadójátékát, így azt sem bántuk, hogy a mieink sem szereztek pontot, mert a félidei szünetre megmaradt a minimális előny.

A szünetben elsősorban a mieink támadójátékát kellett rendbe tenni, ám ezt is megoldotta a szakvezetés, hiszen a harmadik negyed elején Mészáros Márton (#10) 50 yardos visszahordása után Tóth János (#81) gyújtott be a rakétákat a szélen futva, majd ért célba zavartalanul, s mivel Beretka ezúttal sem hibázott, megduplázta előnyét együttesünk (14-0). Biztató volt, hogy a Gorillaz védelme továbbra is kifogástalanul tette a dolgát, így hiába próbálkoztak a vendégek hosszú passzokkal, vagy éppen futásokkal, esélyük sem volt a pontszerzésre.

Kedvező helyzetből várhatta tehát az utolsó negyedet együttesünk, mely újra alaposan belehúzott, ugyanis Madarász Attila (#54) labdaszerzése után Bachrathy Kornél (#11) másolta le Hegedüs első negyedben szerzett TD-jét, s a harmadik sikeres Beretka-extra után már 21-0-s előnynek örülhettek a hazai drukkerek. Sajnos nem sokáig, mert a vendégek ekkor sem adták fel, Harsányi Tamás (#52) szép elfutása után még a kétpontos extrát is be tudták tuszkolni, s újra nyíltabbá tették a mérkőzést (21-8). Ekkor azonban már alig három perc volt hátra a találkozóból, vagyis egy újabb TD-vel végleg eldönthette volna a meccset a Gorillaz, s bár Victor Allen Williams Jr. (#9) visszahordása után még egy kis lökdösődés is kialakult a csapatok között, a mieink nyugodtak meg előbb, s Dr. Bachrathy Dániel (#14) futott touchdown-jával, valamint Beretka negyedik pontos rúgásával lezárták a találkozót, melyet 28-8-ra nyertek meg, s teljesen megérdemelten, szerezték meg a Divízió I. bajnoki címét.

A csapat számára nagy segítséget jelentett a folyamatos és kitartó szurkolótábor. Ennyien még sosem tekintették meg a Gorillákat, reméljük jövőre több meccset is játszhatunk a Stadionban, lelkes táborunk előtt!

A Győztes Csapat
Csapatunk minden téren jobbnak bizonyult kiváló erőkből álló, sportszerűen játszó ellenfelénél. Két labdát is szerzett a végig remekül teljesítő védelem, a speciális egységek is hibátlanra vizsgáztak, valamint a támadók is elégszer tudták átverekedni magukat vendég védelmen.

Grátz Vilmos
edző mindent kihozott a srácokból, sőt talán még kicsit többet is, mint amit várhattunk. Köszönjük neki 2009 óta tartó, önfeláldozó munkáját, az öt bajnoki döntőt és az azokon begyűjtött három aranyat! De talán ezeknél is fontosabb mennyit tanulhattunk tőle az elhivatottságról, az alázatról, saját magunkról és természetesen az amerikai futballról.

A mérkőzés legértékesebb játékosa Madarász Attila lett, aki a szezon előtti kartörése után, még dróttal az alkarjában is vállalta a játékot. Ráadásul nem csak vállalta, hanem kiválóan is teljesített, döntő érdemeket szerzett a végeredmény kialakulásában, gratulálunk sportemberi teljesítményéhez!

KÁRPÁTI GÁBOR FOTÓIÉRT KATTINTS A KÉPRE!

A Pannon Bowl Győztese 2009 és 2012 után 2016-ban is, a Dunaújváros Gorillaz!