Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Látványos meccsen újabb győzelem

A szezon harmadik összecsapásán a Budapest Cowbells második számú csapatát fogadtuk. Az előjelek kedvezőek voltak, ugyanis két győzelemmel indult csapatunk a meccsnek, miközben ellenfelünknél döcögött a szekér a korábbi találkozókon.

A ragyogó napsütésben rendezett meccsről nem hiányozhatott az amerikai futball egyetlen kelléke sem. Mintegy 200 néző tekintette meg a meccset, közülük már közel 50-en a saját szurkolói mezükben! Ugrálóvár, csillámtetkó, gyerekzsivaj és büfé gondoskodott a piknik hangulatról, szakértő kommentátorunk pedig a mérkőzés közvetítéséről, ahogyan az már nálunk lenni szokott.

Az idén nagyot fejlődő speciális egység munkájának köszönhetően már az első visszahordás 50 yardosra sikeredett Horváth László (#16) sprintje után. A támadósor pedig ott folytatta, ahol Szekszárdon abbahagyta. Ellentmondást nem tűrő játékok után Bachrathy Kornél (#11) irányító mozgott ki a zsebből elkapót keresve, mikor pedig már veszettnek látszott a helyzet az oldalvonalról lőtte vissza középre a disznóbőrt Szanyi Mátyás (#86) kezébe. Beretka József (#84) extrájával 7:0 az állás 3 perc játék után.

A Kolomposok el tudtak érni first downt, de nem sokkal később Papp Péter (#76) egy belső futásnál kiütötte a futó kezéből a labdát, majd meg is szerezte azt. A bravúros védőmunka után a támadók nem sokat húzták az időt, Mészáros Márton (#10) húzta le irányítója három védő közé bedobott pontos labdáját és lefutva két védőt megszerezte az újabb TD-t. Majd holderként jól szolgálta ki rúgóját is, 14:0.

A következőkben eredménytelen támadójátékokat láthattunk. Mindkét csapat két-két gyors puntot volt kénytelen rúgni. A vendégek jöttek ki rosszabbul az eseményekből, ugyanis egy rossz snap után Tanács Pál (#96) vetődött a földön pattogó játékszerre, 20 yardról támadhatott a szürke mezes hazai csapat. A védelemnek ismét nem volt ideje még kortyolni sem a kispadon, ugyanis Tóth János (#81) szó szerint végigszlalomozott a védők között és első játékra touchdownt futott. Beretka magabiztos rúgásával lényegében eldőlt a meccs a második negyed elején, 21:0.

A Cowbells játékosok a belső futásokat erőltették, de alig néhány próbálkozás után ismét elejtették a labdát, ezúttal Keresztes Csaba (#91) volt jókor jó helyen és szedte össze a "bogyót" az ellenfél 40 yardosán. A Gorillaz támadók ismét kibabráltak a védelmükkel, ugyanis Mészáros rögtön a 2 yardosig sprintelt a szélen, majd Tokaji Ferenc (#97) futhatott remek blokkok mögött 6 pontost. Az extra ezúttal is hibátlan volt, 28:0.

A fővárosiak amúgy sem könnyű napját ismét egy labdavesztés tette még nehezebbé, Rittinger Krisztián passzát ezúttal Baranyai János (#59) a levegőből húzta be és hordta vissza a 20 yardosig. Egy szabálytalanság majd egy jó screen játék következett, amivel visszaért a kiindulási pontba a csapat. A helyzetből Dr. Bachrathy Dániel (#14) termelt pontokat, ugyanis bátyja fellőtt passzát két Kolompos között tudta megszelídíteni, majd az egyik védőt bevonszolta magával a végzónába is. Beretkának nagyon ment a rúgás, így a "mercy rulehoz", azaz futóórához szükséges pontkülönbség után gyorsabban telt a hátralévő idő, 35:0.

A negyed azonban a csekély hátralévő idő ellenére is tartogatott látványos jelenetet. A vendégek QB-ja ismét rosszul mérte fel a helyzetet és légiósunk, Victor Allen Williams Jr. kezébe dobta a labdát, aki köszönte szépen és vissza is nyargalt vele első magyarországi védő TD-jét szerezve, belőtt extrával 42:0.

A félidőben számos cserét hajtott végre a hazai csapat, hogy minden játékos pallérozódhasson a hátralévő meccsekre. Ezt ki is használta a Cowbells, sokat és jól futottak középen. Ráadásul büntetések is segítették őket, jól haladtak előre. A futóóra és a sok szerzett first down okán az első támadósorozattal lefutott a harmadik negyed. Pontszerzési reményeiket Mészáros István (#64) támadó guard védelembe beugrása törte derékba, aki kiosztott néhány óriási mínuszos szerelést, végül Gorgyán Sándor (#42) ért vissza negyedik kísérletnél lezárni a hosszúra nyúlt driveot a Gorillák 10 yardosán.

Az igencsak kifáradt védelem már leült volna a padra, de a támadók csak kiszúrtak velük újra. Ugyanis az első játékból kihasználta az elhibázott védelmi formációt az újvárosi offense és Mészáros Márton rövid elkapás után begyújtotta a rakétákat. Márpedig ha ezt teszi annak általában nincs jó vége az ellenfél szempontjából, 90 yardon át nyargalt második TD-jét megszerezve, Beretka pedig bevágta a hetedik extrát is, 49:0.

A MÉRKŐZÉS RÖVID ÖSSZEFOGLALÓJÁÉRT KATTINTS A KÉPRE!

A teljes meccs videó ITT érhető el!

A Cowbells nagyon szeretett volna pontokat szerezni, de elég idejük már nem volt rá, így remek játékkal ütötte ki ellenfelét a Gorillaz.

A védelem kiváló csapatteljesítményt nyújtott, mindenki hozzátette a magáét az ellenfél kinullázásához. Az öt labdaszerzés önmagáért beszél, valamint az idény első védelmi touchdownját is elkönyvelhettük. Többet aligha várhatunk el az "erő sötét oldalától". A "világos oldal"-t sem érheti sok kritika, bár a védelem bizonyára jobban örült volna a hosszabb driveoknak. A Cowbells számára talán csak az jegyezhető fel pozitív momentumként a mérkőzésen, hogy puntra tudták kényszeríteni az ellenállhatatlannak tűnő Gorillaz támadósort, elsőként az idényben.

A mérkőzés legjobb játékosai:

Támadó: Mészáros Márton WR (2 elkapott TD, 180 szerzett yard)

Védő: Nagy Gábor LB

A dunaújvárosi csapat látványos játékkal szórakoztatta mindig kiváló közönségét, nagy öröm számunkra, hogy egyre többen kíváncsiak csapatunkra! Várunk mindenkit a következő alapszakaszi meccsen is, június 5-én az Újpest Bulldogs ellen! HAJRÁ GORILLÁK!

Kárpáti Gábor remek fényképeinek galériája ITT érhető el!