Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Cowbells2 - Gorillaz 21:13

Második mérkőzésére utazott az újvárosi csapat, vendéglátónk a magyar bajnok második számú egysége volt. A sok fiatalt is keretében tudó "Kiskolompok" meglepték a bajnokesélyest, lássuk a részleteket.

A Gorillákat több kölcsönjátékos is segítette a fővárosi Eaglesből, akik jelentős szerepet vállaltak ezen a meccsen is. Már a mérkőzés első pillanatában hibázott csapatunk, ugyanis a kirúgást nem sikerült egyből elkapni, így saját 10 yardosáról támadhatott a Gorillaz. Az első két támadósorozat gyors punttal ért véget. A vendéglátók viszont kiszedték a szerelés pillanatában visszahordónk kezéből a labdát, a 10 yardoson pattogó játékszert pedig Ozorai Alex vissza is hordta touchdownra. Az extra is sikeres volt, 7:0

A következő támadósorozatunk sem nyúlt hosszúra, de Beretka József (#84) remek puntja az ellenfél 5 yardosán állt meg, nehéz helyzetbe hozva a hazaiakat. Az irányító futási kísérlete során Madarász Attila (#54) és Balyi László (#58) együttes erővel szedte ki kezéből a labdát, így a 10 yardosról támadhattunk. A hibát sikerült kihasználni, Bachrathy Kornél (#11) kevés jó átadásának egyikével Lator Zsolt (#88) szerzett TD-t, Beretka extrával 7:7.

Tovább gyűrték egymás a csapatok a második negyedben, de nem sok sikerrel kecsegtettek a támadások. Madarász labdaszerzését sem sikerült kihasználni. A hazaiak azonban az utolsó másodpercekben egy nyilvánvaló passz szituációból is képesek voltak fél pályás elkapott TD-t szerezni, a hórihorgas Zsikla Zoltán levédekezése jelentett megoldhatatlan problémát csapatunknak. Jó extrával 14:7 a félidőben.

A harmadik negyedet egy csak passzokból álló sorozattal, Zsikla parádéval kezdte a Cowbells, végül Takács Bence rövid elkapása tette fel a pontokat a táblára. Jó extrával elhúzott a vendéglátó, 21:7.

A Gorillák egy nagyon hosszú, szinte csak futásokból álló támadósorozattal válaszoltak, Nagy Zsolt (#12) és Hegedüs Dániel (#43) termelte apránként a yardokat, végül utóbbi ért a végzónába. Két false start azonban hátrébb terelte az extra rúgást, amit végül sikerült blokkolni is a Kolompoknak, 21:13.

A következőkben remekül védekezett mindkét csapat, nálunk Baranyai János (#59) szerelt többször is mínuszban, de Kövesdi István (#55) is igen aktív volt. A Cowbells nem szerzett már pontokat, de tudott annyi első kísérletet szerezni általában jó passzaival, hogy elégesse a hátralévő idő nagyját. A Cowbells futások és passzok ellen is kiválóan védekezett (ahogyan az egész meccsen), a mérkőzést Czirkos Dániel nagy sackje zárta le.

Nagy meglepetésre győzött a Cowbells2, sportszerű mérkőzésen bizonyultak jobbnak. Talán jókor jött ez a "figyelmeztetés" játékosainknak és összekapják magukat a kőkemény ellenfélnek ígérkező Miskolc Renegades elleni összecsapásig. Az bizonyos, hogy komoly kihívókkal kell szembenéznie a Gorilláknak, talán még a rájátszás is veszélyben lehet. A tapasztalatokat leszűrve természetesen így is minden esély meg van a végső diadalra is, de addig még sok munka vár a srácokra.

A futás elleni védekezés jól működött, de passz ellen komoly problémáink adódtak. Támadásban pedig alig sikerült valami, így bőven lesz feladata Grátz Vilmos edzőnek, hogy a szükséges változtatásokat megtegye.