Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Gorillaz - Mustangs 27:0

A McDavid Divízió I. szezonnyitóját a Dunaújvárosi Stadionban rendezte csapatunk. A kezdeti borongós időt verőfényes körülmények váltották, így a mintegy 200 kilátogató néző még napozhatott is a lelátókon.

A városban a meccs előtt minden iskolában ingyen jegyeket osztottunk, így számos fiatal és szüleik látogattak ki első ízben egy amerikai futball összecsapásra. Az ifjúságnak a nyuszi csokitojást is hozott, valamint személyesen is megtekintette a meccset. A találkozó végig remek hangulatban zajlott, folyamatosan buzdították csapatunkat a szurkolók, kiváló atmoszférát teremtve.

Az első támadósorozatot a tatai csapat félpályáról kezdhette, de Balyi László (#58) szerelése és két rossz passz után puntolni kényszerültek. A fekete mezes hazaiak saját 9 yardosukról előbb first downt értek el, majd nehéz szituációban a Budapest Eagles csapatából náluk kölcsönben játszó Mészáros Márton (#89) elkapásával haladtak tovább. Még saját térfelükön egy negyedik és 1 yardos szituációt Bachrathy Kornél (#11) váltott első kísérletre QB sneak játékkal. Egy futott first down után ismét Mészáros kapott el 27 yardért, de utána jó vendég védekezések okán csak mezőnygól kísérlet következett. A Gorillák idén új rúgót tesztelhettek, Beretka József (#84) személyében, aki értékesítette is a 29 yardos field goalt, 3:0.

A védelem ismét kitett magáért, a tataiak csak egy rövid futást és passzt voltak képesek elérni, így ismét puntolhattak. A hazai visszahordó viszont feleslegesen ért a labdához, ami így megszerezhetővé vált és visszakerült egy Musztánghoz, jó pozícióból ismét támadhattak a vendégek a második negyed elején. A Gorillák védelme ismét erőt mutatott, Balyi ütött bele Nagy Tamás (#17) passzába, a felperdülő labdát pedig Szabó Péter (#52) halászta le a levegőből, az interception után saját 28 yardosáról támadhatott az újvárosi csapat. Rövidebb futások után saját térfelén ismét ráment negyedik és 1 yardra a hazai csapat, irányítójuk a QB sneak play alatt 10 yardot tett meg a védők között lavírozva. A következő nagy játékot a Bachrathy testvérek hozták össze, bátyja passzát behúzva Dr. Bachrathy Dániel (#14) ért el 20 yardos játékot. Ezután Mészáros tett hozzá 15 yardot a szélen elkapva a játékszert. A következő két játék elég volt Kovács Péternek (#30), hogy futva ledolgozza a hátralévő távolságot, Beretka extrájával 10:0.

A védelem nem hazudtolta meg magát, három megfogott futás után 3 & out következett, a punt touchbackre pattogott. Az első játékban Hegedüs Dániel (#43) kapott el 10 yardért, majd 15 yardot futott is. Ezután a Bachrathy tesók elkapó "része" brusztolt 30 yardot a bőr megszelídítése után három védőn is áthámozva magát. Két Nagy Zsolt (#12) futás után a fullback meg is szerezte az újabb 6 pontost, jó extrával 17:0. A tataiak támadói életjelet adtak, előbb elkapással, majd futással haladtak. Ezután Gorgyán Sándor (#42) sackje következett, majd egy futással a 10 yardosig jutottak, de nem volt szerencséjük, mert közben lepörgött az óra, magabiztos vezetéssel vonult pihenőre a Gorillaz.

A félidőben a Gorillák flag foci csapata mutatta be tudását, akik tavasszal már tétmérkőzéseken is pályára lépnek. Az ifjúsági egységekbe 8 éves kortól lehet jelentkezni, mindenkit várunk az edzéseken!

A pihenőt követően a hazai csapat támadhatott elsőként, Dobos Attila (#87) jó visszahordása után. Néhány futás után Tóth Jánost (#81) célozta meg a hazai QB, de a TD-t érő labdát nem sikerült behúzni. Jó futások után ismét elejtett labda okán nem ért el hosszú passzos TD-t a Gorillaz, de Beretka 17 yardos elkapással mentette a driveot. Az újvárosiaknak 4 kísérlete volt a 2 yardosról, így már elkönyvelhették a szurkolók az újabb pontszerzést, de Kovács kezéből kiszedték a végzóna előtt a labdát, az pedig bepattogott a célterületre, ahol vendég játékos feküdt rá. A lehengerlő támadósorozat így bosszantó módon ért véget, de maradt a magabiztos előny.

A Musztángok támadói vérszemet kaptak és főleg jó futásoknak köszönhetően 60 yardot haladtak. Végül az erőszakosabb üzemmódra váltó Gorilla védelem megfogta a negyedik és 1 yardos próbálkozást is, így nem sikerült kozmetikázniuk az eredményt. A harmadik negyed Bachrathy Dani first downt érő elkapásával zárult. Fordulás után Kovács és Hegedüs gyűjtögette a yardokat, majd ismét Bachrathy összjáték eredményezett első kísérletet. Tóth is feliratkozott az elkapók közé 9 yardosával, majd Hegedüs futott jól, végül a pontokat elkapással egy újabb Eagles kölcsön WR, Lator Zsolt (#88) érte el. Beretka ismét magabiztos volt az extránál, 24:0.

Ellenállhatatlan volt a védelem
A tataiak következő futásait könnyen fojtotta el a fekete mezes defense, a passznál pedig Tarány Gábor (#31) helyezkedett jól, aki az interception után 20 yardot hordott vissza. Ez volt a fiatal játékos pályafutásának első "pickje". Két sikertelen passz után Hegedüs futása is csak 6 yardot ért, így Beretka rúghatott újra mezőgólt 29 yardról, mely sikeres is volt, 27:0. Sok jóval nem kecsegetett az újabb vendég támadósorozat, Gorgyán ugyanis egyből megszerezte második sackjét, majd Deák Balázs (#68) kapta el a menekülő QB-t, punt következett.

Lator elkapását Kovácsé, majd Nagyé követte, végül a hazai irányító harmadik first downját is megfutott remek támadófala mögött. Ezután pontatlan passzokat láthattak a nézők, így első és egyetlen puntját rúgta el a Gorillaz a meccsen. A vendégek megpróbálták az utolsó másodperceket is kihasználni, aminek Gorgyán örülhetett, mivel megszerezte harmadik sackjét is. Ezután a hátrahúzódó hazai védelem ellen néhány passzjáték még sikeres volt, de az idő letelt, így a makulátlan védősornak és a meggyőző támadójátéknak köszönhetően könnyed győzelmet ért el a Gorillaz.

A Szabó-Mészáros-Iván-Markovics-Gelencsér támadófalnak köszönhetően Bachrathyt nem tudták sackelni a mérkőzésen, aki "kényelmes" zsebben álldogálva kiváló meccset produkált. Összesen 25 passzt engedett el a meccsen, melyből 20 volt pontos, ebből 16-ot tudtak behúzni elkapói, így is 203 yardot termelve. Nem kérdés, hogy az Eagles elkapó triója nagyot dob a Gorillák játékán, 8 különböző játékos is elkapást jegyzett a csapatban. A futójáték helyenként jól működött, de még bőven van rajta mit csiszolni, lévén a tataiaknál sokkal fizikálisabb egységek ellen is küzdünk még idén.

A mérkőzést nulla ponttal teljesítő védelem szintén közel tökéleteset nyújtott és két labdát is szerzett. Fel van adva tehát ellenfeleinknek a lecke, bár a hátralévő meccsek során egészen biztosan akad majd jóval komolyabb kihívás is az amúgy igen sportszerűen játszó Musztángoknál.

Támadó MVP: Beretka József (#84) Kicker, Tightend

Védő MVP: Gorgyán Sándor (#42)

Köszönjük szurkolóink biztatását, legközelebb a Cowbells 2 otthonában játszunk két hét múlva. Hazai pályán május végén láthatják újra a Dunaújváros Gorillazt, ráadásul egymás utáni két hétvégén is mérkőzünk a Stadionban. Így az alapszakaszt hazai szurkolóink előtt zárjuk, reméljük az elődöntőt is mi rendezhetjük.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓ FELVÉTELE ITT ÉRHETŐ EL!