Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Vereség az elődöntőben

Ifjúsági csapatunk a tavalyi bajnok otthonába látogatott az elődöntőben, így nem számíthattunk könnyű mérkőzésre.

Így a jó kezdésre mindenképp szükség lett volna, ehelyett rémálomszerűre sikeredett az első negyed. Már a kezdőrúgásnál hibázott speciális csapatrészünk, ugyanis a földön pattogó labdát nem sikerült megszerezni, így az első támadósorozat jogát egyből átengedtük ellenfelünknek. Két jó védekezés után a harmadik kísérletre már touchdownt is szereztek a hazaiak, sikertelen extrával 6:0. Ezt követően újabb rövidzárlat következett, ugyanis a félpályát elérő visszahordás végén kiütötték játékosunk kezéből a labdát, ismét a hazaiak támadhattak.

A védelem ezúttal jól dolgozott, Bognár Gergő sackje után punt következett. A támadósor nem remekelt, szabálytalanság után mélyen saját térfélről kellett puntolni. A rúgás viszont nagyon rövid lett, a 25 yardos távot néhány passzal letudták a Hurrikánok, jó extrával 13:0. A támadóink ezután magukra találtak, Kovács Bence elkapásával és Határ Levente futásaival haladt a támadósorozat, végül Barcsa Zoltán futásai után 1 yardon belülről Határ szerzett TD-t, a 2 pontos kísérlet kimaradt.

A harmadik negyedben mindkét támadósor sokat hibázott, előbb a hazaiak puntoltak gyorsan, majd csapatunk nem tudta kihasználni a jó field pozíciót. Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy támadóink rendre szabálytalanságokkal hozták nehéz helyzetbe magukat, így nem sok tere maradt a futójátéknak, a passzok pedig rendre pontatlanok voltak. A Hurrikánok ezt követő támadósorozatát Adancsek Dávid sackje és jó passzvédekezések zárták rövidre. A negyed végén Szilárdi Zoltán és Kovács elkapásaival sikerült közel kerülni, de sajnos már nem maradt idő a pontszerzésre.

A harmadik negyedet jól kezdte védelmünk, Zilai János és Csizmadia Márton szerelései után 3 & out következett. Támadóink viszont szabálytalanságokat és sikertelen passzokat tudtak csak felmutatni, így rúgni kényszerült a csapat. Az ismét igen rövid rúgást ráadásul visszahordták a hazaiak, jó extrával 20:6. Támadósorunk szabálytalansággal kezdte a sorozatot, amit sikertelen passzok követtek, így ismét punt következett. A védelem a helyén volt, jó futás elleni védekezésekkel visszaszereztük a labdát. A mérkőzés vége felé sikerült jó támadósorozatot vezetni, Barcsa futott hosszút majd Szilárdi kapott el first downért, de újabb szabálytalansággal ismét reménytelen lett a pontszerzés.

A záró negyedben mindkét csapat küzdött a pontokért, de egyikük sem tudott túljárni az ellenfél védelmének eszén. Így nagy küzdelemben végül nem születtek már pontok, maradt a 20:6-os hazai győzelem.

Sajnos a speciális csapatrész hibái és a támadósor gyakori szabálytalanságai rányomták bélyegüket a mérkőzésre, ezek mellett az igen jól működő védelem nem nyerhette meg a meccset. Az elődöntő kivívása így is szép teljesítmény, reméljük jövőre még jobb edzésmunkával, kevesebb hiányzóval ki tudjuk vívni a döntőbe jutást.

Mivel a védelem jól működött egységként, a támadósorban viszont nem volt kiemelkedő teljesítmény, egyik csapatrészben sem hirdetünk MVP-t, azaz legjobb játékost.