Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Sikeresen zártuk az alapszakaszt

Fiataljaink Győrbe utaztak a Cápákhoz, hogy lezárják az alapszakaszt. Igazi tétje nem volt a mérkőzésnek, mivel a rájátszás mezőnye már kialakult, de természetesen fontos volt a további gyakorlás és a győzelem.

Remek időben került sor a győri amerikai futball pályán a meccsre (ritkán látható módon Y kapu áll a Sharks hazai pályáján, lévén csak ők használják a létesítményt), melyre sokan voltak kíváncsiak.

A Young Guns United

A hazaiak nem rendelkeznek bő kerettel, 16 fővel álltak ki a derbire, ami már önmagában megsüvegelendő teljesítmény. A mérkőzés sok szabálytalansággal és álmos játékkal kezdődött, mindkét támadósor sokat hibázott. Az első pontokat a csapatban most debütáló erőfutó, Határ Levente közeli futása jelentette, az extra pont kimaradt. A második negyedben viszont egymás után kétszer is beköszöntek a hazaiak, előbb egy screen játék után futott fél pályát elkapójuk, majd ismét egy hosszabb futás következett. Ráadásként az egyik extra pontnál trükkhöz folyamodva futották meg a 2 pontot, a másik kimaradt, 14:6.

A második negyed vége felé így az egyenlítésért küzdhetett csapatunk, kemény futások után harmadikra Barcsa Zoltán QB sneakje lepte meg az ellenfelet olyannyira, hogy 30 yardos futott TD-t ért el tehetséges játékosunk. Az extra kísérletnél Határ futott jól középen, így 14:14-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A vártnál jóval nehezebben induló mérkőzés szünetében volt idő rendet rakni a fejekben, így egy sokkal feltüzeltebb és koncentráltabb Young Guns kezdte meg a második félidőt. Az eredmény sem maradt el, előbb futásokra alapuló támadósorozat végén ismét Határ szerzett TD-t, majd a két pontos extrát is sikerült értékesíteni Kovács Bence elkapásával. A védelem is remekül pörgött, alig szerzett yardokat a győri csapat. Bognár Gergő és Zilai János is sacket, vagy mínuszos szereléseket mutatott be. Ráadásul egy passzba bele tudott kapni egy védőjátékosunk, a felpattanó játékszert pedig Steckmüller Tamás nose tackle gyűjtötte be, majd hordta vissza még néhány yardon keresztül. A támadósor 30 yardról gyorsan pontokat szerzett, Barcsa hosszú passzát Ónodi Filip húzta be, pályafutása első pontszerzését jegyezve.

Az utolsó játékrészben is dominált a vendég védelem, minden játékos hozzátette a részét az erőteljes játékhoz, rendre gyors punttal végződtek a Sharks támadásai. A következő támadósorozatban az előző pontszerzést szinte lemásolva ismét Ónodi kapott el egy hosszú passzt, majd két védőt is kicselezve szerzett pontokat. Az extrát Győri Benedek futotta meg a szélen 14:36. Két perccel a vége előtt a győriek elértek néhány first downt, de negyedikre az 1 yardos QB sneaket megfogta csapatunk. A kevés hátralévő időben sem tétlenkedett a Young Guns United, elkapásokkal gyorsan haladtak, míg a mérkőzés utolsó játékában a második félidőben remekül játszó Barcsa ezúttal Szilárdi Zoltánnak dobott 6 pontot érő hosszú labdát. Az extrát Csizmadia Márton berúgta, beállítva a 14:43-as végeredményt.

A győriek remekül kezdték a mérkőzést és kitartóan küzdöttek, amiért minden dicséretet megérdemelnek. Ez azonban nem lehetett elég a nagyobb játékerejű YGU ellen, így végül nagy arányú győzelem született.

"J.J. Steki"
Védő MVP: Steckmüller Tamás NT

Támadó MVP: Barcsa Zoltán QB

Az igazi megmérettetés november 2-án vár csapatunkra, ugyanis a Junior Bajnokság elődöntőjében a Budapest Hurricanes vendégei leszünk. A legjobb négy mezőnye elég kiegyensúlyozott, minden résztvevőnek, így csapatunknak is komoly esélye van a döntőbe jutásra. Mindent megteszünk a győzelemért.