Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Vereség a Bulldogs otthonában

Ifjúsági csapatunk az alapszakasz első helyéért utazott Újpestre. A két eddig veretlen gárda kemény mérkőzést játszott, ahol végül a jobban koncentráló lilák diadalmaskodtak.

Az első hazai támadósorozatot még levédekezte csapatunk, bár már akkor is gondot okozott az újpestiek megváltozott támadó stratégiája, lévén zárt formációból szinte kizárólag futásokkal operáltak a mérkőzésen. Támadóinknak azonban kevés babér termett a meccsen, szinte minden támadósorozatot megakasztott egy elejtett labda, vagy szabálytalanság, valamint az irányítón is több sacket engedélyezett a támadófal.

Néhány first downt ugyan általában sikerült szerezni, de végül 1-2 yard mindig hibádzott a folytatáshoz. Az újpestiek a labdát visszaszerezve már az első akcióból félpályás futott TD-t szereztek, az extrát is berúgva 7:0. Ugyan támadóinknál is volt kiemelkedő teljesítmény, de Kovács Bence rendkívül agilis futó és elkapó játékához nem tudtak felnőni a társak. A gyorsan lepörgő második negyedben még egy futott TD-t jegyeztek a hazaiak, jó extra után 14:0 maradt a félidő állása.

A szünetben a védelemben sikerült elsősorban javítani a hibákat, mivel innentől már nem kapott pontot a Young Guns defense sem. Ebben oroszlánrésze volt a támadófalból beugró Hollósy Kunónak, aki egymás után csinálta a szereléseket. Sajnos támadóink ott folytatták ahol abbahagyták, Barcsa Zoltán számos jó passzát ejtették el elkapói, ami után first down helyett rendre puntok következtek. Az állás így nem változott, kevés pontot hozó összecsapáson a Bulldogok szerezték meg a csoport első helyét.

A másik ágon a Hurricanes legyőzte a Wolves csapatát, így az elődöntőben Hurricanes - Young Guns és Bulldogs - Wolves mérkőzés kerül megrendezésre, november 2-án.

Vasárnap még játszik a csapat Győrben alapszakaszi meccset, de annak a mérkőzésnek már nincs különösebb tétje, így egyfajta felkészülési mérkőzésnek is tekinthető a hétvégi győri kirándulás. Reméljük sikerül kihozni a lehetőségből a maximumot és sokkal jobb játékot mutatnak majd be a fiatalok az elődöntőben.

Támadó MVP: Kovács Bence WR

Védő MVP: Hollósy Kunó

Fotó: ujpestbulldogs.hu