Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Győzelem a rangadón

Fiataljaink a fővárosban ütköztek meg a Budapest Cowboys csapatával. A győztes nagy eséllyel már a rájátszásban érezhette magát, így nagy tét mellett került sor az összecsapásra.

A kellemes időben rendezett derbire mindkét fél tartalékosan állt fel, jó néhány kezdő játékos hiányzott a keretekből különböző okok miatt.

Szilárdi sokat tett hozzá
A védelmek remekül szerepeltek mindkét oldalon, nehezen haladtak a támadósorok a mérkőzésen. Az első negyedben a Cowboys egy screen passz után szerzett félpályás touchdownt, de az extra pont kimaradt, mivel Varga Bence leblokkolta a rúgást. Ezután a másik oldalon egy hosszú drive következett, Győri Benedek futásaival és Kovács Bence elkapásaival haladt előre csapatunk, végül közelről Varga Bence szerzett futott TD-t.  Az extra kísérletet Barcsa Zoltán passzából Szilárdi Zoltán értékesítette elkapásával, 8:6.

A második játékrészben fumble után labdát is szereztünk Bognár Gergő révén, így kedvező pozícióból támadhatott csapatunk, de elmaradt a pontszerzés. A félidő vége előtt előző pontszerzését lemásolva ismét screen utáni félpályás tochdownt jegyzett a Cowboys, az irányító ezúttal a két pontos extrát is megfutotta, 8:14. Támadósorunknál a futások nem igazán működtek, míg elejtett labdák és több sack is nehezítette a haladást, nem is sikerült már pontokat szerezni a pihenőig.

Győri tarthatatlan volt
A harmadik negyed eleje is a védelmekről szólt, így sok first down nem született. Több ki nem kényszerített hiba és elejtett passz is volt mindkét oldalon, a vendégek támadósorozatát pedig Adancsek Dávid sackje zárta le. Gyors puntok váltották egymást, melynek során a labda a YGU 1 yardosán állt meg, rémálomszerű helyzetbe hozva a hazai csapatot. A támadók viszont erőt mutattak, minden bizonnyal rekordnak számító, 99 yardos driveot bemutatva. Ráadásul sokszor voltak nehéz helyzetben szabálytalanságok miatt, mégis mindig tovább tudtak lépni és first downokat szereztek. A negyed felénél Győri futások után harmadik és sokra Barcsa hosszú labdát eresztett el Szilárdi felé, aki 50 yardos elkapásával az ellenfél red zonejáig ért, majd Kovács mutatott be újabb önfeláldozó elkapást a pálya közepén. Onnan középső futásokkal haladt a csapat, végül az irányító QB sneakje egalizált, majd a 2 pontos extrát több szerelést kicselezve szintén Barcsa értékesítette a sack elől menekülve 16:14.

Barcsa újra remekelt
Az utolsó percek rendkívüli izgalmakat hoztak, de a Kovbojok negyedik kísérletre sem tudtak sikeres passzt elérni ellenfélük térfelén. Az utolsó három percben már csak az óra futtatása volt a feladat, amit a végig kiválóan teljesítő Győri rövid futásai oldottak meg kiváló blokkok mögött. Térdelés után, kiegyenlített, kőkemény mérkőzésen húzta be második győzelmét közös csapatunk, a Young Guns United.

Ezzel a sikerrel szinte biztosan a rájátszásba került csapatunk, bár még két alapszakasz mérkőzés is hátra van. A veretlen alapszakaszhoz vasárnap a szintén veretlen Újpest Bulldogsot kell legyűrni, utána pedig a Győr Sharks otthonába utazunk, ahol vélhetően könnyebb mérkőzés vár fiataljainkra.

A felforgatott védelem remekül helyt állt, külön dicséret illeti az oda-vissza játszó játékosokat. A csapat megmutatta, hogy képes hátrányban is koncentráltan játszani, számos nehéz szituációt megoldani, ami U19-ben ritkaságnak számít. Ez a fajta magabiztosság és önbizalom pedig feltétlenül szükséges annak a csapatnak, amely döntőt szeretne játszani. Márpedig ez a cél!

Adancsek Dávid a védő MVP
Támadó MVP: Győri Benedek RB

Védő MVP: Adancsek Dávid LB

A mérkőzés felvétele itt érhető el!

Most vasárnap U19-es csapatunk az Újpest Bulldogs otthonában lép pályára, a tét a csoport első helye, egyben a veretlen alapszakasz megszerzése. A meccsre Újpesten, a Tábor u. 24. alatt kerül sor, 14 órai kezdettel.