Bulldogs - Gorillaz : 21-18 »»

Örökmérleg:
54 győzelem 25 vereség

Edzés

Bármelyik edzésen szeretettel várunk, de kérünk érdeklődj az első alkalom előtt a pontos helyszínről és időpontról, mert változhat! Írj facebook oldalunknak, vagy a dunaujvaros.gorillaz@gmail.com címre!

Ifjúsági-Újonc, RADAR futócsarnok (Sport utca)

Jól kezdődött a szezon!

Régóta várták már a játékosok idei első ütközetüket, melyre szombaton került sor a Stadionban. Az ellenfél a jól ismert Békéscsaba Raptors volt, akiket tavaly nagy arányban sikerült legyűrni az elődöntőben. A kilátogató nézők kíváncsian várták, sikerül-e a bravúr idén is.

A hazaiak védelme tartalékosan állt fel, így kérdés volt hogyan bírják majd a tempót. Nem mondunk el azzal nagy titkot, hogy remekül szerepeltek, de lássuk a részleteket.

Az újvárosi csapat kezdhette a játékot visszahordással, melyet Pető János (#83) vitt vissza a 35 yardosig. Remekül kezdett a hazai támadósor, elsősorban Hegedüs Dániel (#43) futott kirobbanó formában. Több first down után azonban a 15 yardoson elakadt a drive, a Raptoroknak sikerült megállítani a futásokat. Saját végzónájuk elől azonban nem tudtak kijönni, Gorgyán Sándor (#42) szerelései után gyorsan puntolni kényszerültek. Bachrathy Dániel (#14) visszahordása jól sikerült, így mindössze 35 yardot kellett megtennie a Gorillaznak a pontszerzéshez. Remekül működtek az újvárosiak dupla guard húzásai a mérkőzésen, Markovics László (#72) és Mészáros István (#44) kiválóan takarított Hegedüs előtt több alkalommal is. A fürge running back egészen közel jutott a labdával a célterülethez, a következő erőfutást pedig Kovács Péter (#30) váltotta pontokra, Baranyai János (#59) extrájával 7:0.

Gyorsan elszállt az első negyed, ugyanis a pontok már a második elején estek, így alig 1 percet töltöttek a vendég támadók a pályán az első játékrészben. A védelem ismét jól teljesített, Krasznai Balázs (#11) menekülései ugyan hoztak yardokat, de nem eleget, így puntolni állt fel a békéscsabai csapat. Az irányító ezúttal a rúgó pozícióból is futott, ezúttal eredményesen, megszerezve a first downt. A következő trükkös játékot megették a hazai védők, így sikeres hosszú passzt dobott elkapójának Krasznai. Felszívta magát viszont a Gorillaz és főleg Balyi László (#58) remek szereléseinek köszönhetően vissza is szerezték a támadás jogát.

A következő futójátékok viszont nem voltak eredményesek, így Bachrathy Kornél (#11) puntolhatott. A következő játék talán a legfontosabb mozzanata volt a találkozónak, ugyanis a hazaiak középső linebackere, Madarász Attila (#80) megfogta Krasznai passzát, amit vissza is hordott egészen a 25 yardos vonalig. Hegedüs ezután 20 yardot tett meg futás során, a csekély hátralévő távolságot ha nehezen is - négyszer is kísérleteztek a fekete mezesek - végül ismét megtette Kovács, Baranyai extrájával 14:0.

A Raptorok támadásaiban nem volt nagy veszély, ellenben kis híján újabb interception született, sajnos Tarány Péter (#32) könnyű labdát ejtett, így végül punttal zárult a drive. A félidőből már csak egy térdelésnyi idő maradt, így magabiztos vezetés tudatában vonulhattak pihenőre a Gorillák.

A harmadik negyedet remek pozícióból, ellenfele térfeléről kezdhette a Raptors egy büntetés miatt, de már az első játéknál jelentősen hátra szorultak. A wildcat formációból viszont nagyot futott Kelson Carr (#80), a viharsarkiak amerikai légiósa, így ismét közel kerültek a pontszerzéshez. A remek játék után viszont újabb szabálytalanságot láttak a játékvezetők, a vendégek támadói több ízben is hasonlót hibáztak a mérkőzésen, ennek is volt köszönhető a döcögős támadójáték. Végül egészen a 2 yardos vonalig jutottak, de már nem tudtak pontokat szerezni. A Gorillák támadói viszont megtették azt a szívességet, hogy már az első játéknál elhagyták a labdát, a földön pattogó bőrre pedig vendég védő feküdt elsőként. Így 1 yardról végül ha nehezen is, de Carr betuszkolta a labdát több szerelést is hárítva, 14:6. Az extra mellé ment.

A Gorillák támadói jól kezdték a játékrészt, Hegedüs futott ismét nagyot. Ezután a végig kiválóan játszó Varga Bence (#98) blokkja mögött talált széles folyosót Tóth János (#81), aki keresztbe futva tett meg 20 yardot. A következő játékokat levédekezték a kék mezesek, így negyedik kísérletnek mentek neki a hazaiak. Bachrathy Kornél ismét megtalálta kedvenc hosszú célpontját, Tóth Jánost, aki a védője mögé befutva könnyedén növelte az előnyt. Baranyai ismét nem hibázott a rúgásnál, 21:6.

A csabaiak a következő driveban eljutottak a félpályáig egy szép passzjátékkal, de nem sokkal később a végig kiváló nyomást produkáló Tanács Pál (#96) sackelte az irányítót, puntra kényszerítve a vendégeket. A hazaiak ölték az órát, nem akartak kockáztatni, így futások után végül punt következett. A szerencsésen pattogó labda 65 yardot tett meg, míg megállt a vendégek ötösén, így nehéz helyzetből támadtak a Raptorok. A passzjáték nem is járt sikerrel, olyannyira nem, hogy Fáczán Viktor (#68) az első védelemben játszott mérkőzésén, két játékost megtolva sackelte az irányítót a végzónában, safetyt, tehát 2 pontot és a labdabirtoklás jogát megszerezve csapatának, 23:6.

A következő futójátékok viszont csődöt mondtak, Gorgyán kezéből ráadásul a labdát is kiszedték, újra támadhatott a Raptors. Szép passzjátékok után Baranyai szerelt mínuszban, majd negyedik kísérletnél ismét könnyű interceptiont vétett el egy hazai védő, de a labda így is a fekete mezeseké lett. Varga futott first downt, majd egy screen játékot visszafújtak a bírók, végül az újvárosi irányító passzát Carr húzta le és hordta vissza a 30 yardosig. A csekély hátralévő időt majdnem kihasználták a vendégek, Krasznai passzát centikkel a végzóna előtt sikerült elkapnia társának. Befutni viszont már nem tudott az amerikai légiós a végzónába, maradt a 23:6-os végeredmény.

Csapatunk nem mutatott sokat idei repertoárjából, alig néhány játékkal is magabiztosan haladtak a támadósorozatok. A három eladott labda viszont nagyon sok, erre jobban kell figyelni a jövőben. A védelem kiválóan szerepelt, akár 4-5 interceptiont is gyűjthettek volna, ha nem dadog a kezekben a labda, reméljük ebben is sikerül még fejlődni. Sajnos a szezonkezdet vezéráldozattal is járt, kiváló szélső linebackerünk, Balyi László ugyanis bicepsz szakadást szenvedett, így kénytelen kihagyni a szezon hátralévő részét. "Természetesen" így is végigjátszotta a mérkőzést, de műtét vár rá. Ezúton kívánunk gyors felépülést neki!

A mérkőzés legértékesebb játékosa Madarász Attila ILB lett.

Folytatás május 17-én a Tata Mustangs otthonában, reméljük hasonló eredménnyel.